Шлагбауми

Шлагбауми перекривають проїзди від 2,5 до 12 метрів з різною інтенсивністю роботи.  Часто доступ на територію підприємства з автоматичними воротами, дублюється автоматичним шлагбаумом, що істотно знижує знос автоматики для воріт і збільшує пропускну здатність проїзду.

Шлагбауми можуть працювати як в автоматичному так і напівавтоматичному режимах. В першому випадку шлагбаум відкривається натисканням кнопки пульта дистанційного керування або стаціонарної кнопки-ключа, а закривається автоматично через виставлений інтервал часу.  Напівавтоматичний режим, у свою чергу, дозволяє відкрити його і закрити тільки при повторному натисканні кнопки. Проте цими функціями сучасні шлагбауми не обмежуються, існує контроль паркувальних систем за допомогою мобільного телефону. Крім того, існують різні варіанти дизайну пристроїв.

Автоматичний шлагбаум, як правило, складається з важеля, електродвигуна з редуктором і пружинного механізму. Пружинний механізм виконує функцію противаги для стріли. Пружинний механізм налаштовується на певне зусилля в залежності від розміру стріли. Проста система важеля разом з редуктором та електродвигуном забезпечують високу швидкість підйому та опускання стріли. Час підйому – опускання 2,5 метрового шлагбаума не перевищує 2 сек, а 4 метрового регулюється від 2 до 6 секунд. Хід стріли обмежується мікровимикачем. Якщо проїзд обмежений по висоті, то використовується спеціальний шарнір, що дозволяє складати стрілу. Можлива також установка двох шлагбаумів один напроти одного з синхронною роботою.

Автоматичні шлагбауми використовуються як виконавчі пристрої в тих випадках, коли використання автоматичних воріт недоцільно в силу якихось причин. Місця і способи розташування шлагбаумів залежать від правильно поставлених завдань та індивідуальних призначень. Іноді вони встановлюються безпосередньо на проїжджій частині, перекриваючи проїзди різної ширини.  Шлагбаум автоматичний використовується як виконавчий пристрій там, де необхідно обмежити в’їзд автомобілів на територію офісних або бізнес центрів, промислових підприємств, будов, підземних гаражів, державних установ, в’їздів у двори в центрі міста, платних стоянках, в’їздів на станції технічного обслуговування і т.п.